JANTX2N2323SP
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
JANTX2N2323SP
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors SCRs
Voltage - On State (Vtm) (Max) : 2.2 V
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Package : Bulk
Current - Off State (Max) : 10 µA
Series : -
Current - On State (It (AV)) (Max) : 220 mA
Mfr : Microchip Technology
Supplier Device Package : TO-5AA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 800 mV
Voltage - Off State : 50 V
Operating Temperature : -65°C ~ 125°C
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 200 µA
SCR Type : Standard Recovery
Package / Case : TO-205AA, TO-5-3 Metal Can
Current - Hold (Ih) (Max) : 2 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 15A @ 60Hz
Description : SCR
Contact Now
SCR 50 V Standard Recovery Through Hole TO-5AA